mavi yolculuk göcek

Yat Kiralama

Yat Kiralama

Huzur veren yat kiralama nacizane sizlere kaptanınız olarak tavsiyemiz olacaktır. Yat kiralama için lütfen yanınıza alacağınız arkadaşlarınızı iyi karar verin ve getirin ya da kendi grubunuzu oluşturun. Acantenizden mümkünse personeli yat kiralama hakkında referans alın. Bu karar uzaktan kayık seçimine benzemez canım tatili kendinize zehir etmeyin acentemiz bu konuda özellikle, çok hassas ve seçicidir sizin yıl boyunca düşünüp hayaller kurduğunuz tatilinizin önemini biliyor ve bu konuya çok dikkat ediyoruz ve sizi sonuna kadar kazanmak istiyoruz. Şimdiden sizlere bir hafta boyunca huzurlu mavi yolculuk için tatiller diliyor rotanız neta ve yolunuz açıkolsun dileklerimizi iletiyoruz.

1. Gün: Göcek – Yat Kiralama

Yatımıza katılımınızı en geç 16:00 olarak bekliyoruz. Tanışma meyva suyu kokteyliniz sırasında kaptanınız size denizcilik, rota ve yattaki kurallar konularında bilgiler verecek. Denize olan özleminizi biliyoruz. Halatlar mola en yakın Tersane Adasındayız. Funda çapa, kristal berrak sularda serinlerken kararınızın ne denli isabetli olduğunu düşüneceksiniz, evethenüz yeterince hasret gidermediniz ama keşfedilecek çok koy var ve çay saati sonrası Sıralı Bükteyiz. Akşam yemeği,öncesi sizi yüzmeye davet ederken aşçınız da mangalınızı yaksın, müzik ve dingin sessizlik doğa ile baş başa ilk gecede uzatın elinizi yıldızlara.

2. Gün: Dış Göbün – Yat Kiralama

Aynı koyu gece ve gündüz farklı renklerle görmek sizi şaşırtacak, hadi denize sabah duşunuzu orda alın ve uyanın kahvaltınız sizi bekliyor olacak, eh huzura devam. Dış Göbün’de adanın altında demirliyoruz. Etraf sakin denizde huzur verici, su berrak, çamlar yeşil, su bakir. Öğlen yemeğinde buradayız namazlar kılınır hatta bu rehavete siestayı da ekleyin, akşam gecelemek için Domuz Adasındaki Panço Koyundayız. İkindi namaz kılınır akşam çayı, aperatifler sonrası yemeğe hazırız gecelemeğe yatsı namazı ve buradayız.

3. Gün: Ölüdeniz – Yat Kiralama

Sabah şerifleri hayırlı ola seyrüsefer uzunca, Fethiye Körfezini geçeceğiz. Kahvaltı erken, rotamız Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi öğle yemeği ve namaz. Bu eşsiz güzellikler size görsel ziyafet ve deniz keyfi sunuyor, ama bitmedi, gün batmadan St. Nikolas Adasına demirliyoruz.

Bu yarı batık ada gerçek bir açık müze. Geçmişteki medeniyetlerin neler yapabildiğini görecek, bilgilenecek ve etkileneceksiniz. Ayrıca su sporları yapmak için mükemmel bir yer, akşama komşu tekneler ve onların uzaktan gelen mutlu kahkahaları, Akdeniz akşamları konusunda bir fikir verecektir sizlere.

4. Gün: Fethiye Koyları – Yat Kiralama

Sabah kahvaltısından evvel yüzebilmek çok keyiflidir. Sabah namazını kıldıktan sonra kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde denize girmek inanılmaz huzurlu bir gün başlangıcı olur zira sıcak yaz sabahında akşamdan kalan yorgun bedenlere mükemmel fırsat. Kahvaltı sonrası vira bismillah rotamız Turunç Pınarı. Bu güzel koylara, mis kokulu çamlar bile denize kadar hürmetle eğilmiş, hatta ağaçlardaki halatlar, hadi çocukluğunuza dönmek ve tarzan olmak için fırsat. Allah’ım bize verdiğin bunca nimetlere şükretmemek mümkün değil. Akşama kumanya ve su ikmali için Fethiye’deyiz. Bu arada sizde çıkın ve bu güzel beldeyi tanıyın biraz. Geceleme Kızıl Adada Fethiye ve Çalış Plajının göz kırpan ışıkları uzaktan o kadar hoş ki.

5. Gün: Göcek Koyları – Yat Kiralama

Acelemiz sabah namazı kaçmasın, Yassıca Adalarına bu nadir güzellik eğer zamanında ziyaret edilmezse, günü birlik yatlar öğlene yüzlerce günlük misafiri getirecektir. Bu yüzden denizin dingin, koyun sakin olduğu bu saatleri kaçırmamak gerek. Bu Yassı Ada’nın içindeki göl şaşırtıcı. Biraz spor için uygun yürüme alanı var burada. Kameralarınızı alın ve tepeye çıkın, aşağıdaki adaların ve denizin renkleri ile büyüleneceksiniz. Ama gün daha bitmedi, akşama Sarsala Koyundayız. Mangalda balık, sofrada rakı, roka ve ille de müzik. Unutun bakalım unutabilirseniz.

6. Gün: Göcek Koyları – Yat Kiralama

Sarsala koyunun muhteşem sabahı ile açılan iştahınızı serbest bırakın. Kahvaltı sonrası rotamız Binlik Koyu. Nasıl anlatılır ki? Her köşesi ayrı güzellik, denize dik inen yamaçlar bir ya da kiralık yatlar koyda ve denizin içine kadar inmiş çamları ve emniyetli bir liman oluşu yüzünden, dünyanın dört bir yanından gelen yatlar ve guletler bu güzellikten payını almak için buradalar. Öğlen yemeğine buradayız; isteyene su sporları ya da olta balıkçılığı ya da şnorkelle ilginç dip yapısının keşfi ya da siesta, aman kitaplarınız evde kalsın, zira gözünüzü doğadan ayıracak zamanınız olmayacak.

Öğlen sonrası rotamız Ağa Limanı. Eminiz tanrının bizi nelerle ödüllendirdiğini düşüneceksiniz. Yüzün, sohbet edin ya da bir saatlik mesafede, tepedeki kilise ve harabeleri görün bakın eskiler bu güzellikler için tanrıya nasıl şükür etmişler.

7. Gün: Göcek Koyları – Yat Kiralama

Kahvaltıda, ‘eh artık her şeyin bir sonu vardır’ diye düşünmeye başladınız. Hatta bu güzelliklerle daha önce neden beraber olmadığınıza da içlenirken, işte son gün, gelecek yazın planlarını yapmak için ve yeni renkler katmak için sohbete başlarsınız. Ama gün daha bitmedi henüz, Manastır Koyundan Batık Hamama, Kleopatra’nın neden gelmiş olduğunu sormazsınız bile, zira bu cennete gelebilmek belki de kraliçelere mahsus olmalı.

Öğlen sonrası rotamız, Bedri Rahmi Koyu adını aldığı bu şair ve yazarın buraya sürgüne gönderilmiş olması. Ödül mü? ceza mı? diye düşündürüyor insanı ya da bu güzellikte insan şair de olur, yazar da, ressam da diyorsunuz. Haydi, kıyıya şairin kendi eli ile resimlediği balık orda duruyor, kaptanınıza sorun size göstersin.

8. Gün: Göcek Limanı – Yat Kiralama

Şimdi bu mavi yolculuk son gün olduğunu düşünerek yanıldınız. Bu sizin belki de mavi yola başlangıcınız. Rotanıza bakın haritanızla orantılayın. Daha keşfedilecek çok rotalar, damakları süsleyen lezzetler, antik çağlara yolculuk yapacak ne keşifler var. Artık dostlarla bu yolculuğun ne kadar aktif ve keyifli olabileceğini biliyorsunuz. Biz size doğru yat, kaptanı ve Yat personeli sağlayalım, siz ise, size eşlik edebilecek doğru dostları yanınızda getirin. Bırakın yelkenler açık kalsın rüzgârı bekleyin.

Ben olmayınca bu güller, bu selviler yok

Kızıl dudaklar, gül kokulu şaraplar yok

Sabahlar, akşamlar, sevinçler, tasalar yok

Ben düşündükçe var bu dünya, ben yok oda yok.

-Ömer Hayyam

Eh öğrenmek için yedi gün yeter. Saat 10:00 şimdi yolculuk zamanı, veda vakti. Size bunca zaman hizmet eden vefakâr denizcilere, zarflarınızı ve kartlarınızı verin. Öyle ya memnuniyet tek taraflı olmamalı, gelecek sefere denizciler daha fazla motive olsunlar.